Co powinno znaleźć się w szafie minimalistki?

Co powinno znaleźć się w szafie minimalistki?

Minimalistyczne podejście do zakupu odzieży cieszy się rosnącą popularnością. To rozwiązanie, które niesie za sobą wiele zalet – poczynając od możliwości ograniczenia ilości odzieży, na zmniejszeniu wydatków kończąc. Jednak aby minimalistyczna szafa rzeczywiście się sprawdziła, warto pamiętać o zakupie niektórych elementów garderoby!

Klasycznie, na co dzień: T-shirty damskie

W minimalistycznej szafie damskiej nie powinno oczywiście zabraknąć takiego elementu jak damska koszulka na krótki rękaw. Popularny t-shirt w ulubionym kolorze może wyglądać doskonale zarówno w codziennej stylizacji, jak również jako element eleganckiego stroju do pracy.

Spodnie jeansowe w minimalistycznej szafie damskiej

Denim towarzyszy ludzkości od dziesięcioleci i nie zanosi się na to, by moda na jeansowe spodnie miała nagle zniknąć. Dlatego też w minimalistycznej szafie damskiej powinna znaleźć się choć jedna czy dwie pary spodni wykonanych z jeansu. Uwaga: minimalizm w modzie oznacza możliwość dopasowania poszczególnych elementów stroju do wielu stylizacji. Co to oznacza w przypadku zakupu jeansów? Unikajmy mocno zdobionych lub kreatywnie poszarpanych spodni z dziurami!

Marynarka na eleganckie okazje

Minimalizm w modzie oznacza konieczność zadbania także o nieco bardziej eleganckie stylizacje bez konieczności zakupu wielu strojów. Elementem garderoby, który spełnia taką właśnie funkcję, jest damska marynarka. Połączona z prostymi spodniami i wymienionym wyżej T-shirtem z powodzeniem stanie się elegancką stylizacją do pracy!

Mała czarna – na randkę, do pracy, na rodzinne spotkanie

Każda kobieta – niezależnie od tego, jak minimalistyczne podejście do mody chciałaby przejawiać – powinna zadbać o to, by w jej garderobie znalazła się choć jedna sukienka. Świetnym rozwiązaniem jest tzw. mała czarna, czyli prosta sukienka w odcieniu czerni. Model taki będzie prezentował się doskonale zarówno podczas eleganckiej gali, jak i na randce!

W jakich kolorach wybierać ubrania do minimalistycznej szafy?

Minimalistyczne podejście do mody oznacza nie tylko ograniczenie ilości ubrań, ale również takie zaplanowanie szafy, by poszczególne elementy znajdujące się w niej można było odpowiednio do siebie dopasować. Warto zatem wybierać ubrania o uniwersalnym kroju, ale również w barwach, które można bez trudu do siebie dopasować.

Stawiając na modowy minimalizm, warto zatem wybrać odcienie czerni, bieli, szarości czy koloru granatowego. Barwy te świetnie się ze sobą łączą. Nie oznacza to, że inne barwy są zupełnie zabronione, jednak warto pamiętać, że nie wszystkie kolory dobrze wyglądają w zestawieniu.

Minimalizm w modzie sprawia, że możemy zapomnieć o konieczności ciągłego dokonywania zakupów. Odpowiednio skomponowana szafa pozwoli zatem zadbać nie tylko o zasobność portfela, ale również o naszą planetę. Nie od dziś wiadomo bowiem, że to właśnie przemysł tekstylny jest odpowiedzialny za sporą ilość zanieczyszczeń, jakie stanowią problem dla naszej planety. Dzięki minimalistycznemu podejściu do zawartości własnej szafy możemy zadbać o ograniczenie własnego konsumpcjonizmu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − jeden =