Ile kosztuje usunięcie przebarwień na twarzy?

Ile kosztuje usunięcie przebarwień na twarzy?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Przyczyny powstawania przebarwień na skórze są bardzo zróżnicowane. Mają one jednak związek z zaburzeniami pigmentacyjnymi, co przekłada się na pojawianie się na skórze ciemniejszych, nieestetycznych plam. Mogą one dotyczyć nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, schorzeń dermatologicznych, zmian zachodzących w obrębie skóry spowodowanych wiekiem. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, można podjąć się próby ich rozjaśnienia lub usunięcia metodą laserową. Jak wygląda taki zabieg? Jaki jest koszt jego przeprowadzenia?

Na czym polega laserowe usuwanie zmian pigmentacyjnych na twarzy?

Zabieg, jakim jest laserowe usuwanie przebarwień, polega na zastosowaniu wiązki laserowej. Długość emitowanych przez urządzenie fal to kolejno 532 i 1064 nm, co umożliwia dotarcie do barwnika, jakim jest melanina, na różnej głębokości tkanek. Dzięki temu usuwanie zmian pigmentacyjnych ma miejsce nie tylko powierzchniowo, ale również w głębszych warstwach skóry, co przekłada się na bardziej satysfakcjonujące efekty wizualne.

Ukierunkowana na skórę wiązka laserowa wchodzi w reakcję z melaniną i rozbija jej cząsteczki, dzięki czemu dochodzi kolejno do ich złuszczenia. Emisja skoncentrowanej wiązki światła rekomendowana jest osobom z plamami starczymi, zmianami pigmentacyjnymi występującymi wskutek zmian o podłożu hormonalnym, czy spowodowanych fotostarzeniem. Jest to również metoda stosowana u osób, u których przebarwień nie można usunąć z pomocą innych zabiegów, jak peelingi chemiczne, czy kosmetyki o właściwościach rozjaśniających.

Koszty laserowego usuwania przebarwień

Cena laserowego usuwania zmian pigmentacyjnych zależna jest od stopnia zaawansowania powstałych zmian oraz od wielkości obszaru zabiegowego. Poddając się tej procedurze, można zdecydować się na rozjaśnianie przebarwień wyłącznie na twarzy, co wiąże się z kosztem około 800 złotych. Można również zastanowić się nad wykonaniem zabiegu na twarz i szyję, co kosztuje około 1000 złotych. Niektórzy pacjenci poddają się procedurze, którą wykonuje się na twarzy, szyi i dekolcie. Taka opcja to wydatek w wysokości 1800 złotych.

Czy jedna sesja zabiegowa jest wystarczająca, by pozbyć się przebarwień?

Usuwanie przebarwień z pomocą lasera trwa od kilku do kilkunastu minut. Już po pierwszej sesji zabiegowej pacjent może zauważyć efekty naświetlania. Trzeba jednak mieć na uwadze, iż zaraz po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, a następnego dnia lekko opuchnięta. Po ustaniu tych objawów widoczne są rezultaty w postaci rozjaśnionej skóry.

W zależności od tego, jak duże są zmiany pigmentacyjne na skórze, może zaistnieć potrzeba powtórzenia zabiegu. Zazwyczaj przeprowadza się od dwóch do czterech sesji naświetlania  w kilkutygodniowych odstępach czasu.

Rezultaty zastosowania wiązki laserowej są trwałe. Należy jednak pamiętać, iż utrzymanie skóry w dobrej kondycji zależy od jej pielęgnacji, jak i ewentualnych problemów zdrowotnych, które przyczyniają się do powstawania przebarwień. Osobiste predyspozycje organizmu mogą mieć zatem wpływ na powstawanie nowych zmian pigmentacyjnych. Warto na rozmowie z lekarzem poruszyć tę kwestię i dowiedzieć się, czy istnieją sposoby na zmniejszenie podatności skóry na nadmierne, miejscowe gromadzenie się melaniny.

Jak zadbać o skórę po zabiegu?

Na utrzymanie się efektów i przyspieszenie procesu regeneracji ma duży wpływ przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. Pierwszym z nich jest właściwa pielęgnacja skóry twarzy. Należy tymczasowo zrezygnować z zabiegów kosmetycznych i dermatologicznych, których przeprowadzenie również wiąże się np. z wywołaniem kontrolowanego stanu zapalnego. Konieczna jest także rezygnacja z gorących kąpieli i przegrzewania organizmu. Regenerację przyspieszy również powstrzymywanie się od rozdrapywania strupków widocznych w miejscu potraktowanym laserem, jak i stosowanie okładów o działaniu chłodzącym.

Jeżeli zastanawiasz się nad usunięciem nieestetycznych przebarwień na swojej twarzy, możesz umówić się na konsultację w Klinice Arte Derm w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × jeden =