Wsparcie serwisowe podczas awarii silnika

Wsparcie serwisowe podczas awarii silnika

Awaria jednostki napędowej to jedna z najgorszych sytuacji, które mogą spotkać każdego kierowcę. Poważniejsze usterki z reguły wiążą się z niemałym wydatkiem, a także z długotrwałą naprawą. W przypadku starszych aut bywa nawet, że awaria silnika to tak naprawdę wyrok śmierci, gdyż jakakolwiek ingerencja jest nieopłacalna.

Awaria silnika — czym może być spowodowana?

Powodów awarii silnika może być cała masa z racji na skomplikowanie tego układu. Przede wszystkim usterka może dotyczyć osprzętu jednostki napędowej. Na przykład utrata mocy to czasem efekt problemów z elektroniką sterującą silnikiem, czy też z turbosprężarką.

Prostą drogą do uszkodzenia silnika jest jego zaniedbanie. Jednostka napędowa może doznać awarii na przykład wskutek niedostatecznego poziomu oleju. Wtedy z racji na niewystarczające smarowanie, niektóre elementy będą się po prostu zacierać. Awaria jednostki napędowej nie zawsze ma jednak jakiś powód. Czasami to złośliwość rzeczy martwych i zdarzenie losowe spowoduje, że silnik odmówi posłuszeństwa. To dzieje się szczególnie w przypadku jednostek bardzo wyeksploatowanych. Te nierzadko są wręcz tykającymi bombami.

Co zrobić, gdy silnik odmówi posłuszeństwa?

Wiele zależy od rozmiarów awarii. Czasami wystarczy prosta naprawa polegająca na wymianie jednego z komponentów. W przypadku poważniejszych usterek potrzebny będzie jednak kompleksowy remont. Proces ten jest nie tylko czasochłonny, ale też bardzo kosztowny. W jego trakcie jednostka napędowa ulega kompletnemu odnowieniu i staje się gotowa na kolejne setki tysięcy kilometrów na drogach.

Chcąc oddać silnik do kompleksowej naprawy, trzeba znaleźć warsztat, który oferuje remont silników Cummins. Taka usługa znajduje się na przykład w ofercie serwisu GK Diesel. Jest to warsztat, który świetnie radzi sobie z jednostkami napędowymi marki Cummins i nie tylko. Korzystając z jego usług, można liczyć na pełen profesjonalizm, rzetelność, a także skuteczność napraw wykonywanych przy użyciu sprawdzonych części.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 20 =