Czym kierować się przy wyborze profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji skóry?

Czym kierować się przy wyborze profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji skóry?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Kupowanie kosmetyków „oczami” na podstawie opakowanie czy też reklamy to coś bardzo powszechnego, jednak niekoniecznie korzystnego. Produkt idealny na pierwszy rzut oka może bowiem okazać się nieskuteczny i nie przynieść oczekiwanych efektów. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, żeby wybrać dokładnie takie kosmetyki profesjonalne, jakich potrzebujesz.

Czym kierować się przy wyborze profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji skóry:

  • Potrzeby skóry
  • Skład kosmetyków profesjonalnych
  • Opinie kosmetyków

Czego potrzebuje Twoja skóra?

Zanim zaczniesz szukać kosmetyków, przyjrzyj się swojej skórze i wsłuchaj w jej potrzeby. To właśnie do nich powinny bowiem zostać dobrane składy kosmetyków. Jak rozpoznać, czego potrzebujesz? 

Jeśli widzisz suche skórki i czujesz nieustające napięcie, najpewniej jesteś posiadaczką cery suchej, która wymaga dogłębnego nawilżenia. Ciągłe wyświecanie się twarzy może z kolei świadczyć o tym, że masz tłustą skórę, w przypadku której najważniejsze jest unormowanie produkcji sebum. Jej połączeniem jest cera mieszana – sucha i zaczerwieniona na policzkach oraz tłusta w strefie T (czoło, nos i broda).

Do tej kwestii można też podejść bardziej szczegółowo, wyróżniając:

  • skórę wrażliwą ze skłonnościami do reakcji alergicznych na różne składniki aktywne,
  • skórę dojrzałą potrzebującą pielęgnacji ukierunkowanej na zatrzymanie wskazówek zegara, czyli przede wszystkim ujędrnienie i pobudzenie naturalnych mechanizmów przeciwstarzeniowych,
  • skórę naczyniową z widocznym rumieniem,
  • skórę trądzikową z tendencją do pojawiania się zaskórników, wyprysków i stanów zapalnych.

Co przesądza o skuteczności kosmetyków?

Gdy już wiesz, czego potrzebujesz, możesz zacząć rozglądać się za konkretnymi kosmetykami. W ocenie ich skuteczności pomoże na pewno spis składników aktywnych umieszczony w INCI. Warto jednak zapoznać się również z procesami technologicznymi, które stosuje marka. Dlaczego?

Przyjrzyjmy się chociażby ofercie szwajcarskich kosmetyków Valmont. Chociaż czerpią w dużej mierze z lokalnej przyrody, to jednak za ich ponadprzeciętną skutecznością stoi również nauka. Wieloletnie badania w specjalnych laboratoriach zaowocowały powstaniem unikalnych cząsteczek – liposomalnego DNA i liposomalnego RNA. To właśnie one zapewniają ustabilizowanie całej reszty składników aktywnych i odpowiadają za fenomenalne efekty używania kosmetyków Valmont.

Opinie – najlepszy tester jakości kosmetyków

Opisom kosmetyków prezentowanym przez producentów warto przyglądać się z przymróżeniem oka. Nie są one bowiem do końca obiektywne. Co innego opinie innych użytkowniczek, które zdążyły już przetestować interesujące nas produkty.

Przykład? W przypadku Valmont kosmetyków opinie potwierdzają stanowisko producenta. Substancje aktywne rzeczywiście wnikają głęboko w skórę i stymulują odnowę komórkową. Nie trzeba więc długo czekać na pierwsze efekty, które już w krótkim czasie przynoszą widoczną poprawę wyglądu skóry. Trzeba mieć jednak świadomość, że nie u wszystkich marek kosmetycznych można znaleźć takie potwierdzenie w opiniach użytkowniczek. Warto zatem zachować czujność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 3 =