Jak długo utrzymuje się efekt nici liftingujących?
Nici liftingujące wpływają korzystnie na stan zwiotczałej i starzejącej się skóry. To częsta alternatywa dla liftingu operacyjnego. Jednak jako że niektóre z nici są produkowane z biokompatybilnej substancji, z czasem rozpuszczają się organizmie, inne z kolei są nierozpuszczalne. Zastanawiasz się, jak długo utrzymuje się efekt nici liftingujących o działaniu czasowym i trwałym? Sprawdźmy!
Czym są nici liftingujące? Jak długo podtrzymują tkanki?
Nici liftingujące są produkowane z rozpuszczalnego kwasu polimlekowego z dodatkiem kwasu hialuronowego lub z polipropylenu, który jest nierozpuszczalny. Mogą mieć haczyki lub wypustki, dzięki którym skóra jest bardziej napięta i wygładzona. Umiejętnie rozmieszczone dodatkowo pobudzają fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, co przekłada się na poprawę wyglądu (efekt odmłodzenia). Wiedz, że nici liftingujące w odróżnieniu od liftingu chirurgicznego zapewniają odwracalny efekt. Rezultaty liftingu twarzy nićmi – w zależności od indywidualnych predyspozycji i rodzaju nici, utrzymują się od 1,5 roku do kilku (5-6) lat. Po tym czasie możesz rozważyć tzw. zabieg przypominający. Wiele zależy od kilku czynników, takich jak m.in.:
- wieku pacjentki,
- stosowanej diety,
- stylu życia (np. używki, higiena snu),
- kondycji skóry.
Nici liftingujące – komu mogą pomóc?
Lifting nićmi to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, któremu najczęściej poddają się kobietom po 40. roku życia, które chcą przeciwdziałać niepożądanym oznakom starzenia, ujędrnić i podnieść zwiotczałą skórę. Zabieg z użyciem nici liftingujących daje najbardziej spektakularne efekty u dojrzałych pań z nieznacznym opadaniem tkanek (przy mocno zaburzonym owalu twarzy lepszym wyborem będzie lifting operacyjny). Rezultaty są zauważalne od razu po zabiegu, na efekt finalny musisz poczekać 6-8 tygodni od wprowadzenia nici pod skórę.
Jak wygląda założenie nici liftingujących?
Wiedz, że zanim przystąpisz do zabiegu, musisz przyjść na rozmowę kwalifikującą do liftingu nićmi. W takcie wstępnej konsultacji lekarz ocenia Twój stan zdrowia, wyklucza przeciwwskazania i podejmuje decyzję o wykonaniu zabiegu (lub też nie, jeśli są ku temu powody). Zastanawiasz się, jak właściwie przebiega ten zabieg liftingujący? Najpierw lekarz zaznacza punktowo obszary, w których wprowadzi nici, później stosuje znieczulenie miejscowe i z pomocą specjalnych igieł wprowadza podskórnie nici za pomocą zintegrowanych z nimi igieł. Po wyciągnięciu igieł nici liftingujące pozostają pod skórą, tworząc swego rodzaju rusztowanie, które napina i wygładza zwiotczałą skórę.
Przez kilka godzin/dni po procedurze skóra twarzy zwykle jest nieco zaczerwieniona i obrzęknięta, mogą wystąpić małe siniaki. Jednak nie ma powodu do obaw, to naturalne objawy, które mijają samoistnie i nie wymagają interwencji medycznej.
Co dają nici liftingujące? Uniesienie tkanek i wygładzenie
Nici liftingujące wprowadzone w odpowiedni sposób:
- podnoszą i podtrzymują tkanki,
- poprawiają owal twarzy,
- stymulują produkcję nowych włókien kolagenowych,
- poprawiają napięcie skóry,
- niwelują wiotkość skóry.
Nici stymulują proces intensywnej przebudowy skóry. Dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi korekty nosa i uszu nićmi oraz usuwanie drugiego podbródka tą metodą. Wiedz, że mogą być wykorzystane nie tylko w rejonie twarzy, ale też do redukcji rozstępów na ciele.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu z nićmi liftingującymi?
Korzystając z dowolnego zabiegu medycyny estetycznej, zawsze musisz liczyć się z ewentualnymi przeciwwskazaniami do jego wykonania. W przypadku nici liftingujących główne czynniki wykluczające to:
- ciąża i karmienie piersią,
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- epilepsja,
- sterydoterapia,,
- przerwanie ciągłości skóry w obszarze zabiegowym,
- aktywne infekcje skóry,
- choroba nowotworowa,
- schorzenia autoimmunologiczne,
- skłonność do tworzenia się bliznowców.
Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie dają nici liftingujące? Umów się na wstępną konsultację. Nasi wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści Kliniki Arte Derm w Warszawie chętnie udzielą Ci szczegółowych informacji na ten temat!