Opieka seniora w Niemczech. Bezpieczna praca dla opiekunek osób starszych

Opieka seniora w Niemczech. Bezpieczna praca dla opiekunek osób starszych

Zawód opiekunki osób starszych w Niemczech jest bardzo wymagający. Praca w opiece to codzienne opiekowanie się osobą starszą, dbanie o jej potrzeby i zapewnianie ochrony. Z pewnością jest to zadanie dla osób z odpowiednim usposobieniem i powołaniem. Mimo niełatwej pracy zawód ten zyskuje jednak coraz większą popularność. Dlaczego tak jest? Praca w opiece stanowi jednocześnie gwarancję satysfakcji i wysokich zarobków. Odpowiednio zorganizowana będzie również stabilna i bezpieczna. W jaki sposób organizować pracę w Niemczech, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo?

Opiekunka osób starszych w Niemczech  – co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Praca w opiece może być zorganizowana na dwa sposoby. Opieka osób starszych w Niemczech może odbywać się z pomocą agencji opiekuńczej lub na własną rękę. Warto znać jednak zagrożenia jakie niesie ze sobą samodzielna organizacja wyjazdu. Przede wszystkim takie zlecenia najczęściej okazują się być pracą bez legalnej umowy, czyli na czarno. Jest to niezgodne z niemieckim prawem, a więc grożą nam konsekwencje prawne. Za pracę na czarno w Niemczech opiekunka osób starszych może otrzymać karę pieniężną. Grozi to także zakazem pracy w Niemczech lub nawet wydaleniem z kraju.

Opieka osób starszych w Niemczech odbywa się poza granicami naszego kraju. Bardzo ważne jest zapewnienie sobie opieki medycznej. Podczas wyjazdu na własną rękę opiekunka musi pamiętać o tym samodzielnie. Współpracując z rzetelną agencją opiekuńczą otrzymasz pomoc, dzięki której nie musisz bać się o swoje zdrowie będąc w Niemczech.

Praca w opiece – gdzie znaleźć uczciwe oferty pracy?

Przy wyborze agencji opiekuńczej należy dokładnie zweryfikować przyszłego pracodawcę. Opiekunki osób starszych często sprawdzają opinie o firmach w mediach społecznościowych czy na forach internetowych. Jednym z liderów w branży opiekuńczej jest firma Veritas Opieka. Agencja ma na koncie współpracę z tysiącami zadowolonych opiekunek osób starszych w Niemczech.

Firma proponuje wysokie wynagrodzenia i kompleksową organizację pracy w opiece. Zarobki w tej agencji to średnio 1800 € netto miesięcznie. Standardowe zlecenie trwa od 6 do 8 tygodni. Oznacza to, że jednorazowo opiekunka zarabia średnio od 2700 do nawet 3600 € netto. Agencja organizuje także bezpłatny transport, wyżywienie i zamieszkanie. Przez cały czas trwania zlecenia opiekunka znajduje się pod opieką doświadczonego koordynatora. Najnowsze oferty pracy w opiece seniora z firmą Veritas Opieka sprawdzisz tutaj: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + szesnaście =