Wyposażamy nowoczesną kawiarnię

Wyposażamy nowoczesną kawiarnię

Współczesna kawiarnia powinna być miejscem wyjątkowym, które łączy w sobie kreatywny design, odważne pomysły i funkcjonalność. Powinna zachwycać gości niebanalnym stylem, a jednocześnie być przestrzenią udanego relaksu i swobodnej komunikacji. Aranżacja takiej przestrzeni nie należy do łatwych zadań, dlatego aby zaskarbić sobie przychylność wymagającego klienta, należy zainwestować w odpowiednie wyposażenie.

Dobry hoker to podstawa sukcesu!

W kawiarni na miarę dwudziestego pierwszego wieku nie może zabraknąć stylowych hokerów. Są to wysokie stołki barowe, dostępne w wielu różnych wariantach, w zależności od rodzaju aranżacji. Wśród modeli występujących na rynku można wyszczególnić kilka podstawowych rodzajów: z oparciem lub bez, na jednej nóżce lub stelażu, drewniane, metalowe lub tworzywa sztucznego. Do najczęściej wybieranych modeli należą hokery z tapicerowanym siedziskiem i regulowaną wysokością podnóżka.

fotele do kawiarni

Przy modelach tapicerowanych na uwagę zasługują różnego rodzaju zdobienia, czy to w postaci poziomego lub pionowego pikowania albo przeszyć. Do wyboru mamy też wiele materiałów, od tradycyjnej tkaniny bawełnianej po nowoczesne poliestrowe lub ekoskórę.
Istotną rolę pełni tu kolor hokera – do wnętrz industrialnych sprawdzą się czernie i szarości, natomiast do kawiarni utrzymanej w stylistyce vintage – zdominują barwy musztardowa lub nude. Najbardziej neutralny pozostaje biały oraz beżowy kolor wykończenia, do którego można stworzyć wiele różnych aranżacji.

Hoker jako sposób na stworzenie kilku stref w kawiarni

W przestrzeni kawiarni hokery będą pełnią zwykle jeszcze jedną ważną rolę, często niezauważaną i niedocenianą. Jest to mebel, za pomocą którego z powodzeniem i w naturalny sposób odgradzamy pewne strefy dla klientów. Wysokie stołki barowe, usytuowane przy barze lub pod ścianami tworzą kameralne, zamknięte przestrzenie i są niejako zaproszeniem do intymnej rozmowy. Przed zakupem hokera warto przeanalizować, jaką powinny mieć one wysokość, by w naturalny sposób komponowały się z otoczeniem.

One thought on “Wyposażamy nowoczesną kawiarnię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − 1 =